Bouda stále existuje! Je trochu jinde, než ukazovala GPS, již bylo opraveno. Nejsnadnější přístup je z červěné značky po prvním výšvihu nad Ľubochnianské sedlo kde značka projde smrkovým lesem a vyjde na další louku prudce odbočit vpravo a přes polanu přímo dolů, cca 100 m.
Byl jsem tam těsně před Silvestrem a nezměněno... Bouda funguje a je otevřená.
Stav: 1. 1. 2010 Maringotka stále funkční, otevřená. Nutné věnovat pozornost komínu. Dokud není vyhřátý kouří dovnitř (zahřátý táhne bezvadně). Radím si vzít hrubý alobal, hliníkovou izolepu nebo vzduchotechnický ALU husí krk 150 mm. Popř vše najednou. Při větru dost táhnou stěny, ale hlavně dveře - na noc lepší zatěsnit, jinak vám ani kamna moc nepomohou (osvědčili se naporcované igelitové tašky vecpané mezi dveře a futra.
Lze tam vylézt po lavici a pak se přitáhnout. Někdy tam ale nějaké lano hodím... škoda, že tam není žebřík, nebo něco stabilnějšího. Stavitelé mohli více uvažovat a půdu zpřístupnit.
Jednou jsem tam spal před asi 6 lety, když byl přístřešek v dost dezolátním stavu. Šli jsme tehdy nonstop hřeben Jeseníků do Skřítku až sem a večer jsem si myl zničené nohy v hospodě v umyvadle... Fakt poezie. :-)
Kde jinde máte u boudy hospodu (20 m), telefonní budku, nebo poštovní schránku (10 m). A navíc dva kohoutky s vodou, která symbolicky odtéká do Černého a Baltského moře...
Přítřešek stále funkční, šli jsme okolo v neděli 15. 11. 2009. Pěkný plácek na spaní i na horním konci louky na červené značce u dalšího přístřešku. Je tam i ohniště.
Není tam sekyra, pila. Takže i když tam jsou kamna není jak nadělat dřevo. Když se jde z Chochuly po zelené tak není moc dobře značená. První značku jsme našli na smrku v kleči úplně naoře. V mlze asi těžko najít.
Oba přístřešky jsou OK, v tom větším jsme přečkali jednu mrazivou noc, na lavičkách je místa pro tři, hlavním otvorem tam trochu fouká, ale jinak OK.
Seník navštíven na podzim 2009, v hlavní místnosti bylo spousty sena, komfortní spaní...
Sklep moc nedoporučujeme, je tam hrozný bordel, ze střechy kapala voda, celkově nic moc.
Nemůžu doporučit. Byl jsem tam 24. 10. 2009 a pod přístřeškem všude králičí bobky a všude kolem bordel a bobky po lidech. Radši popojděte na Amonovu lúku.
Neďaleko pri Salaši Zbojská je voda (cca 10 min.) a turistické informačné centrum.
Prístrešok už neexistuje. Vyhorel. V júli, keď sme sa uzimení a uťahaní tešili na strechu nad hlavou a večernú pohodičku pri piecke, čakali na nás iba trosky. Z vlnitého plechu, ktorý bol pôvodne na streche, sme postavili provizórny prístrešok, chrániaci aspoň proti dažďu. Kachle sú pojazdné, v prípade zimy sa dajú pri nich aspoň ohriať ruky a usušiť mokré veci. Pohľad na torzo tejto kedysi možno idylickej chatky však pôsobí dosť bezútešne...
Září 2009 v pořádku, jen dveře nedrží úplně pevně.
Super bouda, má i dveře, které jdou zevnitř zavřít pouze vlastními prostředky (špagátkem;-)). Jen kdyby tam celou noc neštrachal červotoč nebo co to bylo za potvoru.
Buda je v bídném stavu, na lavičkách spát nepůjde, počítejte spíše se spaním na zemi.
Bývalý košiar pre ovce a dobytok. V lete sa tam niekedy sezónne pasie. V súčasnosti tomu chyba predná stena a z vec sej časti podlaha. Spodok je, teda z hliny, ktorý je zvcsej časti rozryty ovcami. Späť sa dá pod strechou v podkrovnej časti no oplatí sa preslapat si zhruba pol hodku na grandhotel partizán na prednej lúke.
Ak je to to, čo myslím tak je to len pre najotrlejsich. Drevená podlaha tam bola možno niekedy hodne hodne dávno, našťastie je to v zavetri lesa inak by ju to odfúklo. Tenké prezrate doskové steny nezaručujú v zime pohodlie, v lete je tam vlhko. Kapacita dvaja a pri troche fantázie traja až štyria ľudia. V lete tam spávajú líšky a kuny.
Neoplatí sa tam chodiť, je to súkromný majetok martinského poľovného združenia, bežné tam chodia poľovníci s rodinami na svoje "dychanky" a nestrpia tam nikoho.
Už dva roky neexistuje, zrovnala ju lavína.
26. 8. 2009. Útulnu jsme vůbec nenašli, na místě odpovídajícím souřadnicím byla jen betonová deska a kousek dál rozpadlá kadibudka. Tak nevím,jestli jsme špatně hledali, nebo si ji dřevaři odvezli...?
Salaš nám dobře posloužila 26. 8. 2009. Asi se chystá její oprava, bylo tam nanošeno spousta nových desek. Tak třeba časem bude i nepromokavá.
Bez kamen, ale v pohodě. Relativně nová a bytelná. Duben 2009.
Při obhlídce v srpnu 2009 byla chata v pořádku, pod chatou čerstvě obnovený pramen.
Tak to je síla... abych tu přitroublou kresbičku bývalého přístřešku raděj stáhnul... teďka už tam máme nově skoro grandhotel! :-)
Přespali jsme zde z 8. na 9. 8. 2009. Jde o velice prostornou salaš, kde se pohodlně vyspí 7 lidí a v nouzi i 20. Ikdyž speologové vyměnili některé trámy, tak střecha je stále v některých místech dost děravá. Uvnitř je jen provizorní ohniště, takže v zimě bude teplota uvnitř skoro stejná jak venku. Možno navštívit kdykoliv kromě lovecké sezóny (září, říjen), to byste mohli mít velký problém s myslivci.
Zdravím. Treba poznamenať, že drevo nechystá spolok, ale každý, kto ho spotrebuje, mal by ho nahradiť (dá sa aj v zime). Stali sa prípady, že nebolo vôbec (zase v zime). Inak je to perfektná chajdička, česť práci žabokreckým priaznivcom turistiky, že ju zachránili.
Pokud jdete po hřebeni, perfektní na přespání, na spaní je to max. pro 3 osoby, v noci to mírně profukuje.
Bivak na skalním, částečně zatravněném břitu. Super spaní, dne 17. 07. 2009 ani noha. Pozor, z Logu pod Mangartom velmi těžké, na závěr lezení do 2. Z Italské strany od refugia Zachchi - via dela Vita - velmi těžká ferrata, navíc poškozená, nebo zajištěný hřeben přes Ponza Grande - též velmi těžké, k tomu velmi dlouhé. Avšak - vše velmi krásné.